Książka Bridgertonowie

Bridgertonowie to jeden z największych bestsellerów ostatnich lat. Za jego stworzenie odpowiada amerykańska pisarka Julia Quinn i choć seria ta nie należy do najbardziej oryginalnych, trzeba przyznać, że ma w sobie coś, co nie pozwala o sobie zapomnieć. Dlaczego bridgertonowie cieszą się tak dużą popularnością? O czym opowiada ten rozbudowany cykl?

Typowy romans historyczny

Julia Quinn opiera fabułę swojej serii na typowych rozwiązaniach gatunkowych. Mamy więc jego i ją, oboje są młodzi, piękni i nie chcą nigdy wejść w związek małżeński. Jednak czasy, w których żyją, wymuszają na tej dwójce pewne zachowania. Po czasie oboje wpadają na fantastyczny pomysł, aby udawać, że są parą. Jak możemy się domyślać, im dłużej będą udawać, tym bardziej faktycznie będą się w sobie zakochiwać. Choć to prosty i już wielokrotnie eksploatowany pomysł na rozwinięcie fabuły, Julia Quinn zabiera się za niego w niezwykle satysfakcjonujący sposób. Nie podchodzi zbyt poważnie do swoich bohaterów, ale też nie stawia na serię, która miałaby okazać się czystą satyrą czy parodią danych czasów. Pisarka wypośrodkowuje elementy narracyjne w taki sposób, że wszystko tu sprawia wrażenie tego, jakby znajdowało się dokładnie w tym miejscu, w którym powinno. 

Pozytywna lektura

Obecnie saga o Bridgertonach liczy już sobie kilka obszernych tomów. Zainteresowanie serią wciąż jednak nie maleje, a sama autorka zapowiada, że przed nami jeszcze wiele części tejże serii. Póki Quinn trzyma równy poziom, nie ma sensu obawiać się tego, że pomysł na fabułę w końcu znudzi się i pisarce, i czytelników. Jak na razie wygląda to bardzo dobrze i w swojej kategorii Bridgertonowie spisują się wręcz fenomenalnie. To literatura popularna, która zapewni odbiorcom odpowiedni poziom rozrywki, rozbawi ich, ale i zainteresuje na tyle, aby ci z chęcią sięgnęli po kolejne części serii. Na koniec warto wspomnieć, że na podstawie książek Quinn powstał popularny serial.