Skąd wzięła się ogromna popularność Bridgertonów

O Julii Quinn mówi się praktycznie wszędzie. A to za sprawą pewnego cyklu literackiego, który zawojował rankingi popularności na całym świecie. Przepis na sukces był prosty. Amerykanka postanowiła stworzyć romans historyczny, który miał rozgrywać się na przełomie XVII i XVIII wieku. Przy tym w narracji postawiła na swobodę oraz dużą dawkę humoru, co poskutkowało wykreowaniem postaci, do których nie da się nie pałać sympatią. Czy bridgertonowie to seria godna zapamiętania? Czy raczej lektura wpisująca się w niezobowiązującą rozrywkę? 

Kolorowy świat

Wraz z autorką przenosimy się do przeszłości, w której śledzimy losy pewnej bogatej rodziny. Wraz z poznawaniem kolejnych postaci, zagłębiamy się w kolejne tajemnice wielkiego domu i poznajemy drugie, o wiele bardziej prywatne oblicza Bridgertonów. Mimo tego, że postacie nie są krystalicznie czyste, wciąż sprawiają wrażenie niezwykle sympatycznych. Dlaczego? Może dlatego, że po prostu są autentyczne i prawdziwe. Każdy z bohaterów jest jakiś, wyróżnia się albo specyficznym sposobem mówienia, albo mimiką, albo nietypowym strojem. To dziwaczna zbieranina ekscentryków, która przy tym ma takie same potrzeby, jak każdy z nas.

W poszukiwaniu miłości

Julia Quinn tworzy opowieść, w której najważniejsza jest potrzeba miłości. I choć autorka korzysta z wielu oklepanych schematów, robi to na tyle swobodnie, że ciężko się od jej książek oderwać. Te napisane są lekkim i często ironicznym piórem. Bridgertonowie książka to idealna lektura dla tych odbiorców, którzy aktualnie nie szukają bardziej wymagających czy ambitnych treści, a po prostu chcą się dobrze bawić. 

Bridgertonowie autorstwa Julii Quinn to:

– cykl literacki z gatunku romansu historycznego,

– niezwykle popularna seria, która została zekranizowana,

– opowieść rozgrywająca się w przeszłości,

– historia z niezwykle barwnymi i czarującymi postaciami,

– trzymająca w napięciu lektura nastawiona na rozmowy,

– bohaterowie, których nie sposób nie lubić.