Z wizytą w arystokratycznej Angli

Dla wielu, Anglia kojarzyć się może jako jedno z najbardziej królewskich, arystokratycznych miejsc na mapie Europy. Seria literacka Julii Quinn, “Bridgertonowie“, pozwala czytelnikowi zanurzyć się w realia londyńskiego rynku matrymonialnego epoki gregoriańskiej, gdzie matki chcą jak najlepiej wydać córki za mąż, kawalerowie spełnić swój obowiązek i spłodzić potomka, ale są też i tacy, którzy pragną odnaleźć prawdziwą miłość.

Bestsellerowa seria

Julia Quinn, a właściwie Julie Pottinger, to amerykańska pisarka, specjalizująca się w romansach historycznych, która w świecie czytelniczym zyskała sławę za sprawą swojej bestsellerowej serii o angielskiej arystokratycznej rodzinie, w której opisuje perypetie miłosne ósemki  czarujących, szlachetnie urodzonych potomków Lady Violi i Wicehrabiego Edmunda Bridgertonów. Seria cieszy się ogromną popularnością i może poszczycić się wierną rzeszą fanów z całego świata. Publikacje Julii Quinn aż dziewiętnaście razy znajdowały się na liście bestsellerów New York Timesa.

Netflixowska adaptacja

Cykl dziewięciu powieści wydany w latach 2000-2013, w ostatnich latach, cieszy się coraz większym zainteresowaniem, ze względu na jego pierwszą adaptację. Perypetie rodzinny zostały sportretowane w serialu stworzonym na podstawie bestsellerowej serii i obecnie historię dwójki z rodzeństwa już możemy oglądać w serwisie streamingowym Netlfix. Wielu fanów, pragnąc jednak poznać faktyczne źródło, sięga do książek Quinn.

Rodzina inna niż wszystkie

Bridgertonowie to angielska rodzina arystokratyczna, która od pokoleń może poszczycić się tytułem wicehrabiowskim, znaczną fortuną, ale także znakomitymi genami i dziedzicznym urokiem osobistym. Ósemka rodzeństwa, o imionach nadawanych w kolejności alfabetycznej, Anthony, Benedict, Colin, Daphne, Eloise, Francesca, Gregory i Hyacinth, odszukują swoje szczęście w życiu i miłości. Każda z książek serii, opowiada historię jednego z licznego rodzeństwa, a ostatnia jest zbiorem epilogów i krótkiej historii matki rodu, Lady Violi. Dlaczego Bridgertonowie książka tak bardzo przyciągają uwagę? Są ładni, czarujący, bogaci, dobrze wychowani, ale też każde z nich odznacza się charakterystycznymi dla siebie cechami i, mimo że, kochająca rodzina jest dla każdego z nich najważniejsza, są odrębni, indywidualni, a historia związana z każdym z nich, różni się od poprzedniej.

Powieści, niepozbawione humoru, ukazują życie każdego z licznego rodzeństwa Bridgerton, a samą historię miłosną, uzupełniają głębszymi wątkami związanymi z życiem osobistym bohaterów, ale też pokazują obyczaje panujące w angielskiej socjecie. Część książek opatrzona jest humorystycznymi fragmentami z Kroniki Towarzyskiej Lady Whistledown, która opisuje życie towarzyskie Londynu w epoce gregoriańskiej.

Poczuj się jak członek angielskiej arystokracji

Wielorakość i różnorodność wśród bohaterów powieściowego cyklu, pozwala każdemu z czytelników, odnaleźć kogoś, kto go szczególnie zainteresuje, kogoś z kim mógłby się utożsamić. Barwne opisy ówczesnych realiów, konwenansów i obyczajowości, pozwalają zanurzyć się bezgranicznie w świat matron, panien i kawalerów, posagów i majątków i dopiero dotarcie do ostatniej strony książki, pozwoli czytelnikowi obudzić się z tej baśniowej krainy.

W cyklu “Bridgertonowie” ukazały się:

– Tom I “Mój książe”

– Tom II “Ktoś mnie pokochał”

– Tom III “Propozycja dżentelmena”

– Tom IV “Miłosne tajemnice”

– Tom V “Oświadczyny”

– Tom VI “Grzesznik nawrócony”

– Tom VII “Magia pocałunku”

– Tom VIII “Ślubny skandal”

– Tom IX “The Bridgertons: Happily Ever After”